Atrakcje turystyczne Szczecinka

„Szczecinek – dodaj do ulubionych!”

balonik

Szczecinek to malownicze miasto, w którym siedemset lat historii harmonijnie splata się z wyzwaniami współczesności. Położone wśród jezior, morenowych wzgórz i pięknych lasów stanowi jedną z największych turystycznych atrakcji Pojezierza Drawskiego. To po prostu miasto stworzone do aktywnego wypoczynku, ze świetną infrastrukturą sportową i siecią dogodnych połączeń komunikacyjnych.

To właśnie tutaj znajdziecie Państwo najdłuższy w Polsce  wyciąg do nart wodnych, Regionalne Centrum Tenisowe, pełnowymiarowe hale sportowe, nowoczesny stadion piłkarski, zespół krytych basenów, profesjonalnie przygotowane ścieżki do uprawiania Nordic Walking i Joggingu oraz znakomite warunki do żeglowania, które sprawiają, że Szczecinek coraz częściej postrzegany jest jako Sportowe Centrum Pomorza.To miejsce, które doceniają zarówno zawodnicy, przybywający tutaj na szkoleniowe obozy, jak i organizatorzy prestiżowych imprez sportowych.

[ckeditor_pg_embed:1548][ckeditor_pg_embed:1573]

A jest ich w naszym mieście coraz więcej. Wystarczy wspomnieć o cyklicznie organizowanych zawodach Olimpic Hopes czy Mistrzostwach Polski w Triathlonie, Pucharze Europy w Narciarstwie Wodnym oraz Mistrzostwach Polski w Pięcioboju Nowoczesnym.

Od kilku lat miasto upodobali sobie również piloci balonowi, spotykający się tutaj na corocznym Międzynarodowym Festiwalu Balonowym o Memoriał Kurta Hummela – jednej z największych tego typu imprez w naszym kraju. Wędkarze odnajdą tu wymarzone miejsce połowów, a turyści, którzy nie przepadają za wędkowaniem, z pewnością docenią malowniczy rynek z zachowanym układem historycznych ulic i charakterystycznym budynkiem neoromańskiego ratusza, smak miejscowych pierogów, piękno zabytkowego parku i okolicznych lasów, w których nigdy nie brakuje grzybów.

Mogą też przejechać się rikszą, bądź popłynąć tramwajem wodnym „Bayern” na Mysią Wyspę – ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców naszego miasta. Szczecinek to również bardzo ważne miejsce na kulturalnej mapie Pomorza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Oferta kulturalna tego miasta z pewnością pozytywnie zaskoczy miłośników muzyki klasycznej i rozrywkowej, jazzu i bluesa, teatru i kabaretu, tańca towarzyskiego i współczesnego, a także ambitnego kina, poezji, rzeźbiarskich plenerów i wernisaży.

Odwiedzając Szczecinek, warto też pamiętać o innych atrakcjach. Ziemia szczecinecka słynie bowiem z licznych spływów kajakowych, jakie urządzane są corocznie na Gwdzie, Piławie i Płytnicy.

To tutaj organizowany jest największy w Polsce Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie oraz niezwykle widowiskowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Białym Borze.

Dlatego też jeśli będziecie Państwo gnali nad zatłoczone nadmorskie plaże, przeklinając po drodze fotoradary, korki i zmarnowany czas, zatrzymajcie się u nas! Czas na Szczecinek, Bałtyk poczeka!

[ckeditor_pg_embed:1542]

fot. Marcin Wilk, Sławomir Włodarczyk, Tomasz Czuk, Piotr Pindral, SAPiK, SZLOT

ikona rady miejskiej
ikona recyklingu
ikona kalendarza