Logo Urzędu Miasta Szczecinek

Poszli szlakiem szczecineckich murali. Pomysł na wycieczkę po mieście

Zdjęcie do Poszli szlakiem szczecineckich murali. Pomysł na wycieczkę po mieście

Kolejna gra terenowa zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy Walentynka. Tym razem uczestnicy ruszyli szlakiem szczecineckich murali.

Szczecinek – głównie za sprawą kolejnych edycji Art Pikniku – stał się miastem murali. Kilkanaście wielkoformatowych malowideł, często uznanych artystów, zdobi ściany różnych budynków stając się lokalną atrakcją. Większość – choć nie wszystkie – ulokowane są w centrum tworząc „muralową aleję”. I właśnie szlakiem tych dzieł w środę (10 czerwca) wyruszyli na grę terenową uczestnicy zajęć w z kilku placówek z powiatu. – Rok temu odnajdowaliśmy rzeźby Gryfa i Jesiotra, tym razem każda z grup dostała za zadanie odnaleźć jeden wybrany mural i na jego postawie stworzyć ciekawą opowieść – mówi Joanna Szkodlarska, kierowniczka ŚDS Walentynka, organizatora wydarzenia. Udanej zabawy przy świetnej pogodzie, która zrobiła sobie okienko w deszczowe dni, życzyła uczestnikom przewodnicząca Rady Miasta Grażyna Kuszmar: - Życzę Państwu udanej przygody, świetnej integracji i ciekawego zwiedzania miasta – przywitała wszystkich. W tegorocznej imprezie wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami z zaprzyjaźnionych ośrodków i placówek z terenu powiatu szczecineckiego – ŚDS z Bornego Sulinowa, Turowa, Barwic, Szczecinka oraz warsztatów terapii zajęciowej ze Szczecinka i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świątkach. Organizatorów wspierali wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku i harcerki z zastępu „Borsuk” z formacji Skauci Europy.

Każda drużyna otrzymała wskazówki prowadzące do jednego z sześciu murali znajdujących się w centrum miasta. Po odnalezieniu dzieła uczestnicy, korzystając z przygotowanych Kart Postaci, wcielali się m.in. w Don Kichota czy Pana w Kapeluszu i tworzyli własne historie inspirowane odnalezionym muralem.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności