Mały strażnik. Misja: zielona planeta. Za nami finał szkolnego konkursu.
Ponad 160 prac plastycznych zgłoszonych przez najmłodszych mieszkańców Szczecinka i jeszcze większa świadomość ekologiczna. W Kinie Wolność odbył się finał programu realizowanego przez Straż Miejską w Szczecinku.
Finał konkursu „Mały strażnik. Misja: zielona planeta” stanowi zwieńczenie całorocznych działań edukacyjnych oraz proekologicznych, realizowanych w klasach 1-3 szczecineckich szkół podstawowych. W ramach konkursu przygotowano łącznie ponad 160 prac plastycznych. -Przez kilka miesięcy nasi funkcjonariusze zwracali uwagę na troskę o naszą planetę - mówiła Jadwiga Rosicka, po. komendanta Straży Miejskiej w Szczecinku. Gratulując zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu wiceburmistrz Beata Pszczoła-Bryńska podkreślała, że dzięki najmłodszym możemy czuć się jeszcze bardziej bezpieczni pod kątem ekologicznym.
Poniżej przedstawiam zestawienie laureatów konkursu w podziale na kategorie wiekowe:
- Laureaci – Kategoria I (Klasy I)
I miejsce: Amelia Jasiak – kl. IB, SP 6
II miejsce: Franciszek Kubicki – kl. IA, SP 1
III miejsce: Oliwia Bywalska – kl. IC, SP 1
Wyróżnienie: Marysia Pancewicz – kl. IA, SP 4 - Laureaci – Kategoria II (Klasy II)
I miejsce: Milena Stępień – kl. IIC, SP 1
II miejsce: Agata Biernacka – kl. IIA, SP 4
III miejsce: Dominika Strzalińska – kl. IIE, SP 7
Wyróżnienie: Laura Wasiak – kl. IIB, SP 6 - Laureaci – Kategoria III (Klasy III)
I miejsce: Klara Stelmaszyńska – kl. IIIB, SP 7
II miejsce: Oliwia Bukowska – kl. IIIA, SP 5
III miejsce: Michelle Kowalik – kl. IIIB, SP 4
Wyróżnienie: Antoni Liniewicz – kl. IIIC, Zespół Szkół Społecznych STO
To pokłosie lekcji proekologicznych, w trakcie których
