Rozpoczynamy sezon artystyczny w Szczecinku! Czas na debiut Gryf Jazz Festival 2025

Publikowane od

Przed nami inauguracja sezonu wydarzeń artystycznych w Szczecinku Już 20 maja startuje Gryf Jazz Festival 2025 – nowa i wyjątkowa pozycja w kalendarzu kulturalnym miasta.

Pomysłodawcą i inicjatorem wydarzenia jest Gwidon Lewandowski, który wspólnie z Adamem Czerwińskim oraz Samorządową Agencją Promocji i Kultury odpowiada za organizację festiwalu.

 

Międzynarodowe warsztaty muzyczne na dobry początek

Festiwal rozpocznie się we wtorek, 20 maja, międzynarodowymi warsztatami jazzowymi dla 20 uczestników – uczniów i słuchaczy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Szczecinku.

Zajęcia poprowadzą uznani muzycy: Grzegorz Nagórski – puzon, Adam Czerwiński – perkusja, Ronny Graupe – gitara.

Dodatkowo, zajęcia otwarte poprowadzi znakomita wokalistka Karen Edwards. Każdego wieczoru warsztaty zakończą się otwartymi jam session w szczecineckim zamku, podczas których każdy chętny będzie mógł zagrać – to doskonała okazja, by posłuchać lokalnych talentów na żywo.

Koncerty pełne emocji i jazzu

Piątek, 23 maja – godz. 19:00

Na scenie pojawią się:

  • Workshops Team – uczestnicy warsztatów,

  • koncert "A Story of Polish Jazz" – wyjątkowa muzyczna opowieść o historii polskiego jazzu w formie rapowanej narracji.

Wystąpią m.in.: Piotr Baron (saksofon), Marcin Wądołowski (gitara), Kajetan Galas (organy Hammonda), Antoni Dębski (bas), Adam Czerwiński (perkusja), raperzy Bzyk i Guzik. To widowisko łączące energię jazzu i hip-hopu – pełne pasji, improwizacji i hołdu dla legend polskiej sceny jazzowej.

Sobota, 24 maja – godz. 19:00

Na finałowy wieczór zaplanowano trzy niezwykłe występy:

  • Acoustic Jazz Duo – duet Andrzej Prokopowicz & Andrzej Walczak, znani z mistrzowskich aranżacji jazzowych standardów,

  • Grzegorz Nagórski Band – wirtuoz puzonu z zespołem topowych muzyków, prezentujący premierowy materiał łączący klasykę i nowoczesność. Nagórski to absolwent prestiżowej uczelni w Miami, znany z występów z takimi artystami jak Zbigniew Namysłowski, Ewa Bem czy NDR Bigband,

  • Karen Edwards Show – amerykańska wokalistka, pianistka i kompozytorka, która koncertowała z legendami takimi jak Stevie Wonder, Tony Bennett czy Prince. Laureatka nominacji do Grammy, specjalizująca się w jazzie, soulu i gospelu. W Polsce znana m.in. ze współpracy z Jarosławem Śmietaną.

Lokalizacja i bilety

Wszystkie koncerty odbędą się w Krono Design Center przy ulicy Pilskiej.

Bilety można nabyć w kasie kina Wolność, online na stronie: www.kupbilecik.pl. Ceny: bilet jednodniowy – 35 zł, karnet dwudniowy – 50 zł.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.gryfjazz.pl