Konferencja "Wyzwania współczesnej edukacji". Można się jeszcze zapisać
Już w sobotę (26 kwietnia) Szczecinek będzie gospodarzem II Konferencji Naukowej „Wyzwania współczesnej edukacji”.
To kolejna inicjatywa edukacyjna wsparta przez szczecinecki ratusz, który wspomaga – także finansowo i organizacyjne – różne przedsięwzięcia podnoszące kompetencje zawodowe nauczycieli.
Miło nam poinformować, że w sobotę (26 kwietnia) w szczecineckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Armii Krajowej 29 rozpocznie się II Konferencja Naukowa „Wyzwania współczesnej edukacji”, której patronuje m.in. Burmistrz Szczecinka. Start o godzinie 9:30. Zapisy jeszcze do dziś (22 kwietnia) pod adresem mailowym konferencjaszczecinek@gmail.com
- Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do dialogu między osobami odpowiedzialnymi za edukację, ukazanie dobrych praktyk i rozwiązań oraz poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, które odpowiadają na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość – informuje Joanna Kozłowska, szczecinecka nauczycielka, pomysłodawczyni i współorganizatorka konferencji. - Uczestnicy konferencji będą mogli spotkać wyjątkowych edukatorów, którzy na co dzień zmieniają polskie szkoły.
Uczestnicy konferencji będą mogli spotkać wyjątkowych edukatorów, którzy na co dzień zmieniają polskie szkoły – autorkę książki „W szkole nie chodzi wcale o szkołę” Ewę Radanowicz i Natalię Boszczyk, która napisała „Kryzysowy Niezbędnik Nauczyciela”.
Konferencja jest kierowana do wszystkich, którzy widzą potrzebę zmian w edukacji - nauczycieli, dyrektorów, ale także rodziców. To okazja poznania wspaniałych ludzi, zdobycia praktycznej wiedzy i podzielenia się własnymi doświadczeniami i opiniami.
Oto program wydarzenia
Sobota, 26 kwietnia
godz. 9:30 – otwarcie Konferencji i powitanie uczestników
godz. 9:45 – 10:45 Ewa Radanowicz „Działająca edukacja, czyli jaka? Słów kilka o o jakości, rozwoju i szczęściu w szkole. O co chodzi w szkole?”. - Chciałabym, aby moja książka dodała Wam wiary w siebie, w ludzi, których spotykacie i z którymi pracujecie, oraz w to, co robicie – pisze autorka, na co dzień dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta i Gminy w Goleniowie. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Współinicjatorka ogólnopolskiego, oddolnego ruchu Wiosna Edukacji, ogólnopolskiego programu „Tu dba się o dobrostan” oraz kampanii społecznej „O co chodzi w szkole”.
godz. 11 – 12 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Szczecinku, „Kryzys psychologiczny wśród dzieci i młodzieży”.
godz. 12 – 12:30 przerwa
godz. 12:30 – 13:30 Natalia Boszczyk „Szkoła dobrej relacji”. Autorka książek „Kryzysowy Niezbędnik Nauczyciela”, „Dobre relacje w szkole” oraz planera nauczycielskiego „Zaplanuj swój dobrostan”. Pomaga innym nauczycielom budować dobre relacje w szkole, ale najpierw dbać o własny dobrostan, bo wie, że tylko szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat. Jak dbać o siebie gdy szkoła zmienia się w emocjonalny poligon? Jak oceniać? Jak budować relacje?
godz. 13:45 – 14:30 Bank lokalnych praktyk i inicjatyw „Czy warto jest zmieniać polską szkołę?”. Rozmowa z Rafałem Stasikiem, dyrektorem Szkoły Podstawowej 5 w Szczecinku, Martą Kobyłecką, dyrektorką Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku, z Iloną Kaźmierską, dyrektorką Szkoły Podstawowej w Turowie, z Natalią Stegienta, dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku oraz Joanną Kozłowską, nauczycielem I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku.