Zimowa zbiórka odpadów

Data publikacji: 
08.02.2017

Jak co miesiąc Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Szczecinku przeprowadzi zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Tym razem akacja odbędzie się w dniach 13 - 20 lutego i prowadzona będzie zgodnie z widocznym na mapie harmonogramem w godz. 7.00 - 15.00. W związku z tym prosimy o wystawienie zbędnego sprzętu w dzień poprzedzający zbiórkę.

Przypominamy, że akcja jest nieodpłatna dla mieszkańców i wykonywana jest na koszt Urzędu Miasta. Sprawny sprzęt AGD, RTV bądź meble można oddać do Fundacji „Miłosierdzie i Wiedza”.

Do odpadów wielkogabarytowych należą: szafy, stoły, ławy, krzesła, fotele, sofy, wersalki, wieszaki, dywany, wykładziny, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów, drzwi, płyty meblowe, beczki plastikowe, wiadra, opony oraz sprzęt AGD dużych rozmiarów (lodówki, pralki, piece kuchenne). Jednocześnie wraz ze zbiórka odpadów wielkogabarytowych prowadzona jest także zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego do którego należą: komputery, monitory, telewizory, drukarki, radioodbiorniki, odkurzacze, telefony drobny sprzęt AGD (lokówki, suszarki, czajniki, ekspresy, żelazka, lampki, tostery itp.)

Informujemy także, że codziennie w godzinach od 7.00 do 18.00, a w soboty od 7.00 do 14.00 w siedzibie PGK przy ul. Cieslaka 6C czynny jest punkt zbiórki „elektrosmieci”, gdzie bezpłatnie można zostawić zużyty sprzęt elektroniczny.

Opr. M. Ludewicz