Zbiórka na nowy miejski mural

Data publikacji: 
02.06.2017

Mieszkańcy Szczecinka po raz pierwszy mają okazję wesprzeć inicjatywę, dzięki której w naszym mieście pojawi się kolejny mural. Akcja ma związek z 5. edycją Art Pikniku. Z tej okazji na ścianie budynku przy ul. Wyszyńskiego lub na kamienicy sąsiadującej z Ratuszem na pl. Wolności namalowane zostanie dzieło znanego artysty Dariusza Milińskiego. W założeniu inicjatywa ma zostać sfinansowana z darowizn wpłacanych przez mieszkańców za pośrednictwem strony internetowej https://zrzutka.pl/fv9a3e. Zbiórka na ten cel ruszyła w środowe popołudnie.

- Liczę, że uda nam się zebrać całą kwotę, czyli około 60 tys. zł. Jeśli jednak okaże się to niemożliwe, to o pomoc w sfinansowaniu muralu zwrócę się do miejskich radnych – zapowiada burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Tymczasem Dariusz Miliński zaproponował trzy warianty mającego powstać muralu. A każdy darczyńca w ramach wyrazów wdzięczności otrzyma podziękowania w formie plakatu przedstawiającego nowy szczecinecki mural wraz z dedykacją jego autora. Ponadto wśród wszystkich osób, które zdecydują się przekazać środki na ten cel, rozlosowana zostanie wyjątkowa wyprawa w postaci m.in. zwiedzenia Magicznego Miejsca w Pławnej. Przewodnikiem będzie oczywiście Dariusz Miliński, który oprowadzi gości po Zamku Śląskich Legend, Muzeum Przesiedleńców oraz zaprosi na pokład swojej Arki Noego. Kolejną atrakcją będzie możliwość spędzenia nocy w galerii artysty. Ponadto każdy z darczyńców będzie miał także szansę otrzymania książki autobiograficznej Dariusza Milińskiego „Urodzony na cmentarzu” wraz z dedykacją, a także koszulek przedstawiających dzieła tego wybitnego polskiego malarza oraz inne niespodzianki.

Zbiórka prowadzona będzie przez cały czerwiec. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję może zrobić to za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/fv9a3e, gdzie uruchomiona została specjalna aplikacja. Zapraszamy!

Opr. M. Ludewicz. Foto: miastozwizja.pl