W sobotę premiera z cyklu Met Live!

Data publikacji: 
20.04.2017

Już w najbliższą sobotę, o godzinie 18.55 odbędzie się kolejna premiera z cyklu "The Met Live in HD”. Tym razem w kinie „Wolność” będzie można zobaczyć "Eugeniusza Oniegina" Piotra Czajkowskiego.

Ta najbardziej znana opera Czajkowskiego po raz pierwszy została wystawiona jako… spektakl studencki, wykonany przez uczniów Moskiewskiego Konserwatorium. Sceny liryczne – bo taką nazwę gatunkową wymyślił dla swego dzieła kompozytor – oparte są na poemacie dygresyjnym jednego z najwybitniejszych rosyjskich poetów romantycznych. Skromna i wrażliwa Tatiana zakochuje się w Onieginie, znudzonym światowcu, który odrzuca jej miłość. Po latach Oniegin uświadamia sobie, że jednak kocha Tatianę, ale ta jest już żoną księcia Griemina. Mimo że nadal darzy Oniegina uczuciem, Tatiana pozostaje wierna mężowi.

Arcydzieło Czajkowskiego powraca do cyklu transmisji z Met, partię Tatiany ponownie zaśpiewa Anna Nerebko, partnerować jej będzie Peter Mattei. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 40 minut (w tym 2 przerwy). Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie kina oraz Centrum Informacji Turystycznej w Szczecinku. Zapraszamy!

inf. M. Ludewicz