Startuje VIII Festiwal Balonowy

Data publikacji: 
07.07.2017

Już dziś startuje VIII Festiwal Balonowy o Memoriał Kurta Hummela. W  imprezie weźmie udział ponad 55 załóg z Polski, Niemiec, Danii, Francji czy USA. Poniżej program tegorocznego festiwalu.

Piątek, godz. 18.30
Inauguracyjny start balonów - tereny OSiR. Rozegrana zostanie konkurencja "Pogoń za lisem". W konkurencji tej pierwszy startujący balon jest "lisem". Pozostałe balony mogą wystartować kilka minut po nim. Ich zadaniem jest tak przeprowadzić lot, aby dotrzeć do miejsca lądowania pierwszego balonu. Balon "lis" rozstawia wielki krzyż materiałowy w miejscu swojego lądowania, natomiast zadaniem pozostałych pilotów jest wyrzucić marker (mały woreczek ze wstęgą) jak najbliżej środka tego krzyża. Wygrywa ten, kto trafi najbliżej celu.
 
Sobota, godz. 18.30
II start balonów - tereny OSiR. "Pogoń za lisem" - rozegranie tej samej konkurencji po raz drugi. Jest to dodatkowe utrudnienie dla pilotów, gdyż do ostatecznego wyniku i wyłonienia zwycięzcy brany będzie pod uwagę najlepszy wynik z obu lotów. Każdy pilot ma możliwość uczestnictwa tylko raz w "Pogoni za lisem". To znaczy że dostanie tylko jeden marker i sam musi wybrać w czasie którego lotu ten marker wyrzuci. A tylko najlepsze wyniki będą brane pod uwagę.

godz. 22.30
Nocna Gala Balonów. Przygotowania do Gali Nocnej zaczną się już o godz. 22.00. Zachęcamy wszystkich widzów do obserwacji przygotowań. Pompujące się balony po zmroku robią duże wrażenie i budują napięcie przed wspaniałym pokazem.

Niedziela, godz. 5.30
III start balonów - tereny OSiR. Lot bez konkurencji sportowej. To gratka dla miłośników najpiękniejszych widoków o wschodzie słońca. Chyba nie można sobie wyobrazić bardziej bajecznej scenerii niż 50 balonów unoszących się nad budzącym do życia miastem.

godz. 13.00
Parada balonów przez miasto

godz. 18:30
IV start balonów. Konkurencja "Splash or grab". W niedzielę wieczorem balony wystartują w różnych miejscach. Wybór miejsca startu należy do pilota, a jego zadaniem będzie tak wybrać miejsce startu i przeprowadzić lot, aby dotrzeć do wyznaczonego celu. Cel będzie znajdował się na jeziorze Trzesiecko. Będzie to maszt o wysokości 3 metrów umieszczony na pływającej platformie. Na maszcie zawiesimy szarfę, a zadaniem pilota będzie zebranie tej szarfy. Utrudnieniem jest to, że maszt znajdował się będzie nad wodą. Gdy kosz balonu dotknie wody, pilot dyskwalifikowany jest z konkurencji ale może szybko wylądować i podejść do niej jeszcze raz. Oczywiście nad bezpieczeństwem czuwać będą 2 motorówki z ekipami oraz WOPR. Zachęcamy wszystkich widzów do gromadzenia się wokół jeziora. Nalot 50 balonów nad Trzesiecko będzie bardzo widowiskowy tym bardziej, że dzięki naszym sponsorom piloci walczą w tej konkurencji o cenną nagrodę.

Opr. M. Ludewicz